Iepazīsimies - mūsu stāsts

Vēlamies mūsu bloga lasītājus iepazīstināt ar mūsu darbnīcas komandu, kura ikdienā izgatavo Montessori materiālus. Kad un kā tas viss sākās - ir jautājumi, kurus saņemam bieži.

Kas mēs esam? Darbīga ģimene 4 cilvēku sastāvā, ar vēl vismaz 3 palīgiem un diviem bērniem, kuri ir lielākie mūsu jauno materiālu pārbaudītāji.

 

Kā tas viss sākās? 2011. gadā mūsu ģimenē piedzima bērns, kurš mūsu dzīves uztveri un sapratni par dzīves vērtībām pārvērta līdz nepazīšanai. Jau no bērna piedzimšanas brīža zinājām, ka maksimāli ilgu laiku (vismaz līdz 3 gadu vecumam) audzināsim bērnu mājās, ne bērnudārzā, tāpēc meklējām iespējas, kā savam bērnam piedāvāt praktiskas aktivitātes, kas viņam sagādā prieku - liet, bērt, vērt, siet utt. Tajā brīdī, meklējot idejas internetā, sastapāmies ar daudziem praktiskās dzīves vingrinājumiem, kurus bieži pielieto Montessori pedagoģijā. Tā bija pirmā reize, kad mūs uzrunāja šī pedagoģija un virziens, kā raudzīties uz savu bērnu. Sākām apgūt arī teorētisko bāzi pedagoģijas pielietošanā, lai varētu to pielietot praksē. Tad sākām pētīt iespējas iegādāties Montessori materiālus šeit, Latvijā. Tolaik saskārāmies ar situāciju, ka iegādājamie materiāli ir samērā dārgi un ievesti no ārzemēm. Meklējām iespējas izgatavot paši. Mums bija pieejamas visas iespējas un resursi, tāpēc izgatavojām rozā torni un brūnās trepes paši. Pēc kāda laika paziņas mums palūdza izgatavot rozā torni un brūnās trepes, jo bija uzzinājuši, ka mēs tos savam bērnam izgatavojām paši. Tā viens pēc otra saradās paziņu paziņas, kuri mums lūdza izgatavot šos abus materiālus, un vēl jautājot, vai mēs vēl kaut ko citu varam izgatavot. Protams, varējām. Pavisam drīz attapāmies, ka ir nepieciešams piedāvāt materiālus iegādāties arī citiem interesentiem. Izveidojām mājaslapu ar mūsu pašu ražoto materiālu klāstu.

 

Pēc vairāku gadu darbības varam teikt, ka šīs darbnīcas izveide ir bijis grūts, bet arī patīkams lēmums. Grūts tāpēc, ka tas ir prasījis ļoti daudz uzdrīkstēšanos, reizēm pat paveikt to, kas šķiet neizdarāms, un tomēr neatkāpties no saviem augstajiem mērķiem un ideāliem un turpināt iesākto. Esam piedzīvojuši izaugsmi īsā laika posmā, pateicoties mūsu klientiem, kuri ir spējuši mūsu darbā atrast arī kļūdas un ieteikt labākos risinājumus, uz šo izaugsmi tiecamies nepārtraukti. Un gandarījums par paveikto beigās vienmēr ir bijis tā vērts.

 

Sakām lielu paldies par uzticību mūsu patstāvīgajiem, esošajiem un jaunajiem klientiem, mūsu atbalstītājiem par pozitīvajām emocijām, kuras saņemam ik dienas! Prieks, ka esat mūsējie! :)

 

 


Write a comment

Comments: 0