Praktiskās dzīves aktivitātes un blogs

Bieži vien darbnīcas ikdienā saņemam jautājumus par to, kādu materiālu mēs iesakām iegādāties bērnam pēc 1.5 gadu vecuma. Mūsu atbilde ir visvienkāršākā - praktiskās dzīves vingrinājumi. Šķirot, bērt, vērt, slaucīt, liet utt. ir aktivitātes, kuras mazuļiem sagādā prieku. Turklāt aktivitāšu sagatavošanai parasti ir nepieciešams tikai ielūkoties virtuves plauktos, lai atrastu visus izejmateriālus.

 

Praktiskās dzīves vingrinājumi paredzēti, lai bērns var iemācīties, kā veikt ikdienišķās dzīves darbības mērķtiecīgā veidā. Mērķis šiem vingrinājumiem/ aktivitātēm ir palīdzēt bērnam gūt kontroli pār savu kustību koordināciju un iegūt patstāvību un adaptēties sabiedrībā. Šīs aktivitātes sniedz iespēju izaugsmei, arī intelekta un koncentrēšanās attīstībai.

 

Bērniem ir dabīga interese par ikdienas aktivitātēm, kuras viņi ir redzējuši. Savulaik, Marija Montessori sāka izmantot Praktiskās dzīves vingrinājumus, lai ļautu bērniem iesaistīties ikdienišķajās aktivitātēs, lai viņi vēl veiksmīgāk spētu adaptēties un izprast sabiedrību. Sensitīvajā periodā (no dzimšanas līdz 6 gadu vecumam), bērns veido savu iekšējo personību un šajā periodā bērnam īpaši svarīgi ir piedalīties aktivitātēs, kas viņu sagatavo apkārtējai videi, kura ļauj viņam augt neatkarīgi, kur tiek attīstītas visas bērna motorās darbības, tiek analizētas grūtības un tās tiek atrisinātas.

 

Kad mūsu vecākais dēls bija sasniedzis gada vecumu, tapa blogs, kurā ietvērām praktiskās dzīves aktivitātes, kuras bija un ir iecienītas mūsmājās: www.laimigasdienas.blogspot.com Priecājamies dalīties idejās!

 

Dažas mūsmājas iecienītākās aktivitātes bija:

Akmentiņu ievietošana stikla pudelē

Stikla bumbiņu ievietošana bļodā ar karoti

Kociņu spraušana plastilīnā

Priekšmetu makšķerēšana no ūdens

Rīsu bēršana

 

 

Lai jauka kopābūšana un darbošanās! :)

Write a comment

Comments: 0