Praktiskās dzīves aktivitātes un blogs

Bieži vien darbnīcas ikdienā saņemam jautājumus par to, kādu materiālu mēs iesakām iegādāties bērnam pēc 1.5 gadu vecuma. Mūsu atbilde ir visvienkāršākā - praktiskās dzīves vingrinājumi. Šķirot, bērt, vērt, slaucīt, liet utt. ir aktivitātes, kuras mazuļiem sagādā prieku. Turklāt aktivitāšu sagatavošanai parasti ir nepieciešams tikai ielūkoties virtuves plauktos, lai atrastu visus izejmateriālus.

 

Read More 0 Comments

Rozā tornis - ko ar to iesākt?

Rozā tornis ir viens no pirmajiem sensorikas materiāliem, ar ko bērnu iepazīstināt tad, kad viņš ir sasniedzis apm. 2 gadu vecumu. Tas noteikti ir viens no atpazīstamākajiem un populārākajiem materiāliem Montessori pedagoģijā. Tas ir krāsots rozā krāsā, jo savulaik tika izpētīts, ka tieši rozā krāsas tornis izraisa bērnos lielāku interesi. 

Read More 0 Comments

Montessori mobili mazuļiem

Jāsaka gan, ka vārds "mobils" lielākajai daļai neasociējas ar mazuļu pasaules apguves iespēju, bet Montessori pasaulē vārds "mobils" ir plaši pazīstams ar citu nozīmi kā ierasts. Latviešu valodas leksikā šādi mobili visbiežāk tiek saukti par karuseļiem, un šoreiz tieši par Montessori mobiliem/karuseļiem - kas tie ir.

Read More 3 Comments